Napraforgómagliszt

A Grapoila napraforgómaglisztet bio és konvencionális változatban is gyártjuk. Nagy örömünkre a Grapoila napraforgómagliszt 2020-ban a világ legrangosabb ételkóstoló versenyén, a Great Taste-en kétcsillagos, kiváló minősítést szerzett.

A napraforgó hazánk egyik legismertebb haszonnövénye, magját és a magjából készült olaját szinte mindenki ismeri és fogyasztja. A magjából készült liszt azonban kevesebbek számára ismert, holott értékes ásványi anyagokat és rostokat tartalmaz, és változatos módon fogyasztható.
A napraforgómagliszt hántolt napraforgómagból készül, a hidegen sajtolt olaj gyártása során. Ennek köszönhetően alacsonyabb zsírtartalommal rendelkezik, mint a napraforgómag, viszont tartalmazza annak értékes ásványi anyagait. Mivel szénhidráttartalma rendkívül alacsony, valamint természetesen előforduló cukrokat csak elenyésző mértékben tartalmaz, kiválóan beilleszthető a diétás étrendbe. Fehérje-, valamint élelmi rosttartalma kiemelkedően magas és jelentős mennyiségben tartalmaz magnéziumot, cinket, szelént, mangánt, rezet és vasat. Így a napraforgómagliszt fogyasztásával jelentős mennyiségű értékes tápanyaghoz juttathatjuk a szervezetünket.

Lágy ízének köszönhetően a konyhában sokféleképpen felhasználható, akár édes, akár sós ételek készítéséhez.

A napraforgóliszttel kiválóan sűríthetünk krémleveseket, szószokat, mártásokat, főzelékeket. Ugyanúgy süthetünk, főzhetünk vele, mint a búzaliszttel, akár keverhetjük is a kettőt. Tökéletes alapanyag kenyér- és pizzafélékhez, sós kekszekhez, pogácsákhoz, süteményekhez. (Ha sütünk vele, érdemes egy kis aszkorbinsavat vagy szőlőmaglisztet adagolni mellé, így megelőzhető a tészta hőhatásra bekövetkező, amúgy teljesen ártalmatlan, zöldes színváltozása.) Joghurtba, müzlibe, turmixba vagy shake-be is keverhetjük, kiváló napindító „fehérjekoktél”.

Gluténmentes, vegetáriánus, vegán, illetve paleolit étrendet követők is fogyaszthatják.

Tápértékek

  • Energia (KJ/Kcal): 1445/347
  • Zsír (g/100g): 12,7
  • amelyből telített zsírsavak (g/100g): 1,5
  • Szénhidrát (g/100g): 1,8
  • amelyből cukor (g/100g): 0,4
  • Fehérje (g/100g): 44
  • Só (g/100g): 0,03

Kapcsolódó Receptek

Dupla csokis muffin

A tojásokat a vajjal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a cukrot és a tejet. A sütőporral és a kakaóporral elkeverjük a kétféle lisztet, majd a vajas masszába beleszitáljuk.

Napraforgólisztes kréker – gluténmentes

Céges rendezvényeink kedvence, melyből a végére általában egy morzsányi sem marad. A legegyszerűbb gluténmentes kréker recept három összetevőből. Nagyon finom és egészséges!

Kapcsolódó Bejegyzések

Napraforgómag – dietetikus szemmel

Sokan nem tudják, hogy a közismert, natúr szotyi mennyi értékes tápanyagot rejt. Szabó Adrienn dietetikus segítségével ismerkedhetünk meg a napraforgómag tulajdonságaival.